LīgoLīgo svētku dekorācijas

Citādas Līgo svētku dekorācijas

Tādas Līgo svētku dekorācijās kā, piemēram, jāņuzāļu pušķi un citas to kompozīcijas (piemēram, Saules vārti, vainagi, virtenes u.tml.), meijas, uguns elementi utt. ir jau visai ierastas un tradicionālas, tomēr pastāv vēl daudz un dažādi veidi, kā Jāņu laikā izrotāt svinību vietu un savu mājokli. Jāteic atklāti – mūsdienās, kad cilvēku vēlme pēc it visa jaunā arvien pieaug, netradicionālo Jāņu dekorāciju idejas un realizācijas iespējas arīdzan aizvien pieaug. Ja vien arī jūs vēlaties savā Līgo svētku dekorāciju rutīnā ieviest ko jaunu, šis raksts ir paredzēts tieši jums.

Līgo svētku laikā galvenais akcents tiek likts tieši uz svinību vietas dekorēšanu, jo tā ir vieta, kurā centrējas līgotāji un svētku aktivitātes, tāpēc radīt Jāņiem atbilstošu un svinīgu atmosfēru centrālajā svētku svinēšanas vietā ir it īpaši būtiski. Tomēr nevar aizmirst arī par tās vides izrotāšanu, kas ved uz centrālo svinību vietu, jo ir būtiski, lai svētku noskaņa rastos jau līdz nonākšanai Jāņu svinēšanas vietā. Šķiet, ka tie ir sīkumi, tomēr jāteic, ka svētkos tieši sīkumi ir tie, kas neviļus tiek novērtēti un rada kopējo svētku noskaņojumu. Nereti mazi, bet mīļi nieki rada lielāku svinīguma sajūtu, nekā lielas un bezpersoniskas dekorācijas, kas radītas bez to radītāja uzmanības un rūpības.

Jāsaka, ka Jāņu dekorācijām var izmantot ne vien jau pieminētos un ierastos svētku rotājumus, bet arī ikvienas dekorācijas, kuras tiek pielietotas dārza vai piemājas vides rotāšanā ikdienā, piemēram, dažāda veida puķu podus, izkārtnes un norādes, dabīgas vai mākslīgas gaismas objektus, ūdens tilpnes, dabīgu vai sintētisku materiālu instalācijas utt. Vienu vārdu sakot, dekorēšanai var tikt pielietos jebkas, kas ierasto un ikdienišķo vidi padara interesantāku, skaistāku un līdz ar to arī svinīgāku.

Vienīgais, kas attiecībā uz alternatīvajiem jeb netradicionālajiem Līgo svētku rotājumiem ir ieteicams, būtu jāpieturas pie vasaras motīviem, kā jau vasaras nozīmīgākajos svētkos, vasaras saulgriežos, pienākas, kā arī dabīgas izcelsmes materiālu pielietošana Jāņu dekorācijās radīs omulīgāku, intīmāku un siltāku svētku noskaņu nekā, piemēram, sintētisku materiālu izmantošana. Sintētiskos materiālus var uz nebēdu pielietot tajos gada laikos, kad daba snauž un tajā nekas dabīgs nav atrodams, bet Līgo svētku laikā, kad daba atrodas pašā pilnbriedā būtu, kā saka, grēks neizmantot to, ko tā tik dāsni dāvā.

Pārējais, kas attiecas uz Jāņu dekorācijām, ir jau brīva improvizācija. Dažādus interesantu dekorāciju piemērus, kas tradicionāli tiek pielietoti ikdienas dārza un ārējās vides rotāšanā, bet pavisam noteikti var tikt izmantoti arī Līgo svētku dekorācijām, ir apskatāmi šī raksta turpinājumā. Ceram, ka šie attēli kalpos jums par lielisku iedvesmas avotu un radīs vēlmi kādu no tiem realizēt arī savos Līgo svētkos.

Instalācijas
instalacijasGaismekļigaismekliZīmes un norādes
norades Puķu podipukes Svecesuguns JāņuzāleszalumiZiedu kompozīcijasziediDažādidazadi

 

Līdzīgi raksti

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker