LīgoLīgo svētku dekorācijas

Kā izdekorēt Līgo svētku galdu?

Viens no jebkuru svētku, tostarp arī Līgo svētku jeb Jāņu, būtiskākajiem elementiem ir svētku galds, uz kura pasniegt svētku mielastu. Galdam visos laikos ir bijusi, pirmkārt, funkcionāla un praktiska nozīme, jo galds ir ne vien priekšmets, uz kura var novietot visu nepieciešamo. Otrkārt, galds ir arī centrs, ap kuru koncentrējas visi svētku viesi, baudot svētku mielastu.

Šī iemesla dēļ galdam galdam tiek piešķirta īpaša nozīme, kas pieprasa, lai tas būtu gan estētisks, gan attiecīgo svētku noskaņu radošs, kā arī apetīti veicinošs. Ņemot vērā šīs daudzās un komplicētās prasības, uzklāt svētku galdu, šķiet, ir visai sarežģīts uzdevums.

Kā uzklāt galdu, novietojot uz tā gan ēdienu, gan ēšanas piederumus, gan dekorācijas, kā arī atlicinot nelielu brīvo vietu neparedzētām nepieciešamībām, lai svētku galds izskatītos sakārtots un pārdomāts, gaumīgs, skaists un, galu galā, oriģināls? Lai kaut nedaudz palīdzētu jums atrisināt šo vienmēr apgrūtinošo uzdevumu, turpinājumā piedāvājam jums dažādas svētku galda klāšanas un dekorēšanas idejas, kas ļoti iespējams noderēs jums jau tieši šī gada Jāņos.

Līgo svētku galda dekorēšanā noteikti vajadzētu pielietot daudz un dažādas jāņuzāles vai kādus citus ziedus un augus, kā jau Zāļu dienā jeb Jāņos pienākas. Tos var kārtot pušķos, pielietot atsevišķi, veidot no tiem dažādas kompozīcijas vai pielietot tādos veidos, kādos vien katra paša iztēle ļauj.

Tāpat saulgriežu galda rotāšanā būtu ieteicams pielietot dabīgo uguni, kas ir Jāņu vadošais elements un kas vasaras saulgriežos simbolizē saules un gaismas dominanci un uzvaru pār tumsu. Galda dekorēšanā lielisks risinājums ir dažāda veida un daudzuma sveces, kas ne vien simboliski iederas saulgriežu svinēšanā, bet arī eleganti izskatās, radot romantisku un pirmatnēju noskaņu.

Jebkādā veidā var pielietot it visus dabīgos materiālus, piemēram, koku, linu, kokvilnu, akmeņus, smiltis, gliemežvākus, ūdeni, ziedus, zāles, augļus, dārzeņus, kā arī jebkuru citu dabas elementu, jo, kā zināms, Jāņi ir tas maģiskais laiks, kad cilvēkam būtu jābūt maksimāli pietuvinātam dabai, lai visos iespējamajos veidos gūtu no tās labumu un tās labvēlību.

Runājot par svētku galda rotāšanā pielietojamajām krāsām, jāsaka, ka būtu jāpieturas pie dabīgajām krāsām, proti, pie tām krāsām, kas ir sastopamas dabā – jāpielieto zemes toņi, pasteļtoņi, kā arī citi dabas radītie, unikālie toņi.

Pārējais, kas attiecas uz Jāņu galda rotāšanu, ir jau brīva improvizācija un radoša izpausme. Lai izdodas atrast iedvesmu un radīt neaizmirstami skaistu Līgo svētku galdu!

Jāņuzāles un ziedi

zales

Ziedi

vazes

Augu motīvs

tuvplani

Jāņuzāles

tipiskais

Sveces

sveces

Stikla vāzes

stikls

Augu motīvs

skivji

Citādi svētku galdi

originalie

Nokarenās dekorācijas

karekli

Augu motīvs

isie

Garie galdi

garie

Galdiņš diviem

diviem

Retro

bbq

Līdzīgi raksti

Apskaties arī
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker