Par mums

Mēs esam jaunu, radošu un aizrautīgu cilvēku komanda, kas rūpējas par to, lai ikviens interesents būtu informēts par nozīmīgākajiem latviešu svētkiem, kā arī starptautiskajiem svētkiem, kas pēdējā gadsimta laikā ir iemājojuši un ieguvuši popularitāti arī Latvijā, tādējādi rūpējoties par latviešu kultūras tradīciju nodošanu no paaudzes paaudzē, pielietojot vien interneta vidi.

Mūsu mājaslapas moto ir “visi svētki vienuviet”, tāpēc šajā lapā esam apkopojuši it visus svētkus, kas Latvijā gadu no gada tiek atzīmēti un svinēti, lai, apmeklējot šo mājaslapu, interesentiem rastos priekšstats par latviešu nemateriālo kultūras mantojumu, kas ietver arī svētkus un to svinēšanas tradīcijas.

Tiesa gan, mūsdienu globalizācijas laikmetā ir sarežģīti konkrēti nodalīt latviešu svētkus un starptautiskos svētkus, jo nav noslēpums, ka pēc savas dabas cilvēks ir sociāla būtne un pastāvīgi integrējas ne vien nacionālā sabiedrībā, bet arī starptautiskā vidē, daļu pasaules kultūras, kas šķiet tuva un saistoša, paņemot sev. Šāda masveida rīcība daļu pasaules kultūras padara par daļu no latviešu kultūras, jo, kā zināms, kultūra ir ne vien vēsturiskais, bet arī aktuālais kultūras mantojums, kas nemitīgi transformējas, arvien paplašinoties un pilnveidojoties.

Lapā ir atrodama informācija par būtiskākajiem latviešu tradicionālajiem un nacionālajiem svētkiem, kā arī svētkiem, kas mūsdienu Latvijā tiek svinēti vai vismaz atzīmēti starptautiskā kontekstā.

Neskatoties uz to, ka mājaslapā ir atrodama informācija par visiem Latvijas svētkiem, mūsu komanda koncentrējas uz latviešu tradicionālo jeb gadskārtu svētku, piemēram, Jāņu, Mārtiņu, Ziemassvētku, Lieldienu informatīvās puses izkopšanu un popularizēšanu, apskatot šo svētku tradīcijas detalizētāk un padziļinātāk, lai īstenais un latviskais kultūras mantojums mūsdienu informācijas haosā nepazustu, bet gan atrastos priekšplānā, pastāvīgi latviešiem atgādinot par to saknēm un identitāti.

Lai ikvienam interesentam rastos maksimāli skaidrs un plašs priekšstats par katriem latviešu svētkiem, cenšamies tos aplūkot no visiem iespējamajiem aspektiem, apskatot konkrēto svētku būtību un ar tiem saistītās tradīcijas, kas ietver, piemēram, ticējumus, dziesmas, vizuālo noformējumu (dekorācijas, apģērbu), dāvanas, apsveikumu tekstus, kā arī citus nozīmīgus elementus.

Kā jau pieminēts, šī lapa kalpo ne vien par latviešu svētku informācijas pūru, bet arī par aktuālo svētku informācijas nesēju, proti, informē par to, kad, kur un kā konkrētie svētki tiek svinēti, apkopojot tos hronoloģiskos kalendāros, interaktīvās kartēs, kā arī citos mūsdienīgos gadžetos.

Ceram, ka mūsu mājaslapā atradīsit it visu, kas jūs interesē, un kļūsit par mūsu uzticīgajiem draugiem un sekotājiem arī mūsu sociālo tīklu kontos.

Novēlams veiksmīgus un interesantus ceļojumus mūsu radītajā, virtuālajā latviešu svētku pasaulē!

Ja jums rodas kādi jautājumi vai neskaidrības, droši vērsieties pie mums, izmantojot informāciju, kas norādīta sadaļā Kontakti.

Ar cieņu,
visisvetki.lv komanda

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker