Ziemassvētku apsveikumi

Ziemassvētki ir vieni no tiem svētkiem, kuros apsveikuma kartiņu sūtīšana vai dāvināšana ir īpašā cieņā. Iespējams, šis fakts ir izskaidrojams ar to, ka mūsdienās Ziemassvētki kopumā ir ieguvuši komerciālu svētku statusu, proti, šajā laikā pārdevēji cenšas pārdot cilvēkiem to, kas patiesībā tiem nemaz nav vajadzīgs, bet interesantākais ir tas, ka viņiem tas arī izdodas – kā saka, ir pieprasījums, ir piedāvājums, un otrādi. Veiksmīga mārketinga rezultātā veikalu plaukti burtiski lūzt no daudz un dažādu Ziemassvētku dāvanu, rotājumu, atribūtikas, kā arī pārtikas kalnu svara. Jāpiebilst, ka mūsdienu patēriņa laikmetā vairākums cilvēku, pareizāk sakot, patērētāju šiem centieniem nemaz nepretojas, bet kaudzēm mērāmos vairumos iepērk visus šos labumus.

Neatņemama šī Ziemassvētku piedāvājuma sastāvdaļa ir arī apsveikuma kartiņas. Neskatoties uz to, ka mūsdienās vien retais sūta pa pastu reālas apsveikuma kartītes vai ar to starpniecību sveic kādu svētkos, pastāv un tiek piekopti arī citi veidi, kā cilvēki tiek apsveikti Ziemassvētkos. Ziemassvētku apsveikumu teksti – dzejoļi, pantiņi, tautasdziesmas, vēlējumi u.tml. – tiek sūtīti arī elektroniski, izmantojot, piemēram, mobilo telefonu vai interneta tiešsaisti. Jāsaka atklāti, ka mūsdienu tehnoloģiskajā laikmetā apsveikumu sūtīšana elektroniskā formātā ir kļuvusi populārāka par apsveikumu sūtīšanu papīra formātā.

Tomēr apsveikumu sūtīšanas forma un veids nemaina nepieciešamību pēc apsveikumu tekstiem – nav noslēpums, ka, izmantojot jau gatavus tekstus, ir vieglāk izteikties, apsveikt vai novēlēt un panākt vēlamo efektu nekā mēģināt pašu spēkiem kaut ko neveiklu un neskanīgu savervelēt, kaut gan tāds radošuma mēģinājums nav peļams, jo parasti šāds galaprodukts nāk no sirds un ir patiess. Vai tad tieši sirsnība un patiesums nav tās īpašības, kas mums šodien tik ļoti pietrūkst? Esiet radoši un radiet kādu apsveikuma tekstu paša spēkiem!

Runājot par Ziemassvētku apsveikumiem un radošumu, jāpiemin, ka mūsdienās daudzi, cenšoties ne vien atgriezties pie aizmirstajām vērtībām, bet arī cenšoties mazināt apsveikuma kartiņu komerciālo raksturu, dod priekšroku apsveikuma kartīšu veidošanai pašu spēkiem, radot pašdarinātas, unikālās un vērtīgas Ziemassvētku atklātnītes. Nebaidieties, lieciet lietā fantāziju un radiet paši savu apsveikuma kartītes šedevru – tas būs nenovērtējami!

Lai arī kā jūs nolemsit sveikt savus tuviniekus, radiniekus, draugus, paziņas vai kolēģus Ziemassvētkos, piemēram, sūtot īsziņu, e-pastu vai tomēr papīra atklātnīti, domājams, ka mūsu piedāvātie Ziemassvētku apsveikumu teksti jums noderēs. Vai tas būs kāds dzejnieka vārdiem rakstīts dzejolis, kāds mūsdienīgs pantiņš, vienkārši skaista un aizkustinoša četrrinde vai vecā, labā latviešu tautasdziesma par Ziemassvētkiem – izvēle ir jūsu pašu ziņā.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker