Tradicionālie
-
Svētku tradīciju aizsākumi
Svētkiem ir liela nozīme cilvēku dzīvēs. Tie palīdz izrauties no ikdienas rutīnas un sanākt kopā draugu un ģimenes lokā. Ir…
Lasīt tālāk » -
Ziemassvētki
Šķiet, vēl pavisam nesen svinējām Ziemassvētkus, tomēr ir pagājis (lai neteiktu “paskrējis”) vēl viens gads, un jau atkal ir jāgatavojas…
Lasīt tālāk » -
Ūsiņi
Kas ir Ūsiņš? Ūsiņš latviešu mitoloģijā tiek uzskatīts par ziedoņa un plaukšanas dievību, zirgu un bišu aizgādni, kā arī par…
Lasīt tālāk » -
Lieldienu rotājumi
Āra rotājumi No čaumalām Durvju dekorācijas No filca Galda klājumi Ligzdas un groziņi Karināmās olas Olas kastītēs Rotātas olas No…
Lasīt tālāk » -
Lieldienu ticējumi
Par laiku: Cik dienu pirms Lieldienām ir rasa, tik dienu pēc Lieldienām būs salna; Ja Lieldienās līst, līs ik svētdienu…
Lasīt tālāk » -
Lieldienu pasākumi
Glabāsim Lieldienu saulīti sirdīs, Glabāsim Lieldienu prieku arvien, Lai pazūd tumsa, kas dvēseles tirdī. Lieldienu saule lai atspīd arvien. Ja…
Lasīt tālāk » -
Meteņi
Meteņi, dažkārt saukti arī par Meteņdienu, ir vieni no latviešu gadskārtām jeb gadskārtu svētkiem, kas tradicionāli tiek svinēti 6. februārī.…
Lasīt tālāk » -
Zirņu pikas
Sastāvdaļas: Pikām: Vārīti pelēkie zirņi – 500 g; Vārīti kartupeļi – 200 g; Sīpols – 1 gab.; Žāvēta gaļa –…
Lasīt tālāk » -
Ziemassvētku kūka
Sastāvdaļas: Augļu maisījumam: Lielās, tumšās rozīnes – 200 g; Lielās, gaišās rozīnes – 200 g; Valrieksti – 200 g; Žāvētas…
Lasīt tālāk » -
Štovēti kāposti
Sastāvdaļas: Skābēti kāposti – 1 kg; Sviests – 200 g; Cukurs – 70 g; Ķimenes – 1,5 ēdamkarotes; Sīpoli –…
Lasīt tālāk »
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- ...
- Pēdējā lapa