TradicionālieZiemassvētkiZiemassvētku dekorācijas

Adventes vainagu idejas

Vēl pavisam mazliet, un teju ikvienā mājā iemirdzēsies pirmā Adventes vainaga svecīte. Jā, vēl pāris dienas, un pirmā Adventes svētdiena būs klāt. Šķiet, Ziemassvētku gaidīšana un sveču aizdegšana Adventes vainagā ir divas, savstarpēji neatdalāmas darbības – mēs gaidām Ziemassvētkus, četras svētdienas pirms svētkiem simboliski iededzinot sveci pa svecei, līdz Ziemassvētkos Adventes vainagu rotā visas četras sveces, simbolizējot Ziemassvētku klātesamību.

Adventes vainags ir simbols, kas sakņojas kristiešu Ziemassvētku tradīcijās, un Adventes sveču aizdegšana ir rituāls, kura skaidrojums atrodams kristietībā, taču vairāk par Adventes būtību un rituāliem varat uzzināt mūsu rakstā par kristiešu Ziemassvētku tradīcijām.

Kādam apzinīgākam un čaklākam cilvēkam Adventes vainags noteikti ir jau iegādāts vai pašu rokām izveidots, tomēr, zinot to, ka mūsdienās liela daļa cilvēku daudzus plānus, tostarp tos, kas saistīti ar Adventes vainagu, atliek uz pēdējo brīdi, mēs jums piedāvājam Adventes vainagu idejas, kas, iespējams, palīdzēs rast ideju un iedvesmu sava Adventes vainaga izveidošanai vai radīs skaidrību par to, kādu Adventes vainagu jūs šogad vēlaties iegādāties savam mājoklim. Šo piemēru starpā jūs ieraudzīsit ne vien tradicionālus Adventes vainagus, bet arī daudzus netradicionālus Adventes vainaga risinājumus, tāpēc šeit idejas atradīs arī tie, kas allaž vēlas atšķirties un būt oriģināli.

Protams, mūsdienās viss ir nopērkams veikalos, pie privātajiem mājražotājiem vai īpašos svētku tirdziņos, tomēr neviena no šīm lietām nekad nespēs aizstāt to, ko jūs būsit radījuši savām rokām, tostarp Adventes vainagu. Aicinām jūs nebaidīties, būt radošiem un izveidot Adventes vainagu pašu rokām, jo nekas nav nepareizs un viss ir unikāls. Kāpēc lai tieši šogad jūsu mājokli nerotātu tāds Adventes vainags, kāds nav sastopams nekur citur? Latvijas daba ir tik bagāta, ka tā savas bagātības piedāvā mums arī ziemā – kāpēc gan neizmantot šo brīnišķīgo iespēju? Dosimies mežā, pļavā, laukā un dārzā, un saņemsim to, ko daba mums sniedz par baltu velti!

Starp citu, Adventes vainaga veidošana lieliski palīdz radīt Ziemassvētku noskaņu. Šeit der atcerēties, ka svētku noskaņa nerodas pati no sevis – mēs paši to radām!

No auduma

Adventes vainags no auduma

No bumbiņāmAdventes vainags no bumbuliem

No čiekuriemciekuri

No dabas materiāliemdazadi

No dzijasDzija

No gliemežvākiemGliemezvaki

No klūgāmklugas

No kokaKoka

KompozīcijasKompozicijas

No našķiemNaski

No papīraPapira

No piparkūkāmPiparkukas

Ar podiņiemPodini

No riekstiem, pupām vai pupiņāmrieksti

No sienaSiena

No sizāļasizals

No skujām un citiem mūžzaļajiem augiemSkujas

No sūnāmSunas

Dažādos traukosTrauki

No zariem un zariņiemZari

No ziediemZiedi

Birkas

Līdzīgi raksti

Apskaties arī
Close
Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker